پایگاه اطلاع رسانی پرستاری
تبليغات سايت

کار‌شناسی اتاق عمل ، رشته کار‌شناسی جدیدی در پرستاری می‌باشد که از حدود پنج سال پیش تصویب شده و تاکنون دانشجویان چند دوره آن نیز فارغ التحصیل شده‌اند.

از حدود سه سال پیش نیز دانشجویان کار‌شناسی اتاق عمل با تاسیس انجمن کار‌شناسان اتاق عمل ایران و چند انجمن علمی دیگر در سطح دانشکده‌ها، تلاش نمودند تا این رشته را در سطح پرستاری و جامعه معرفی نمایند.

این رشته به گفته دبیر کل خانه پرستار تاکنون در سطح کار‌شناسی برای آن ردیفی در بیمارستان‌ها تعریف نشده است.

و همچنین وبلاگ‌های دانشجویان کارشناسانی اتاق عمل توانستند با تلاش خود موج جدیدی از وبلاگ‌های پرستاری را ایجاد نمایند که در معرفی رشته مادر پرستاری و رشته تخصصی کار‌شناسی اتاق عمل مفید واقع شود.

از سوی دیگر این قشر از پرستاری امسال نیز توانستند با موفقیت دومین جشن اتاق عمل را که همزمان با چهاردهم نوامبر روز اتاق عمل است را برگزار نمایند. این روز توسط انجمن پرستاران اتاق عمل آمریکا در سال ۱۹۷۹ به ثبت رسید.

در این جشن داشنجویان کار‌شناسی اتاق عمل با هم اندیشی و همچنین معرفی رشته‌های ارشد تلاش می‌نمایند تا چهره جدیدی از پرستاری اتاق عمل را ارائه نمایند.

در صورتی که وبلاگ نویسان پرستاری اتاق عمل بتوانند از سد روزمرگی حاکم بر وبلاگ‌ها عبور نمایند و وبلاگ‌های خود را به صورت تخصصی و مداوم به روز نمایند آن زمان شاهد موفقیت‌های بزرگی برای پرستاری و همچنین این قشر خواهیم بود.

از نقطه نظری دیگری کار‌شناسان اتاق عمل نیز نباید خود را جدای از بدنه پرستاری بدانند و با ایجاد ارتباطات وسیع در رشته پرستاری و همچنین در فضای مجازی در بین دیگر همکاران وبلاگ نویس خود بدنبال ارتقای کل پرستاری باشند.

احمد عامری

مدیر پایگاه اطلاع رسانی پرستاری

در زیر به پاس زحمات این عزیزان برخی از وبلاگ های پرستاری اتاق عمل معرفی می گردد:اشتراک گذاري در فيسبوکاشتراک گذاري در گوگل پلاساشتراک گذاري در توييتراشتراک گذاري در ياهواشتراک گذاري در لينکدين
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید